O autorze
Młody pasjonat dziennikarstwa. Interesuję się polityką, prawem, nowoczesnymi mediami i ich wpływem na społeczeństwo. Od wielu lat działam w bardzo szybko rozwijającym się środowisku tzw. e-sportu. Mój blog będzie poświęcony przede wszystkim kwestiom społecznym oraz oddziaływaniu nowych mediów na ludzi.

"The Glory: Siła e-sportu" - dokument Włodka Markowicza

Katowicki Spodek podczas światowych finałów Intel Extreme Masters w 2014 roku.
Katowicki Spodek podczas światowych finałów Intel Extreme Masters w 2014 roku. fot. ESL Polska
Znany polski video bloger stworzył film dokumentalny na temat sportów elektronicznych na świecie. Warto poświęcić mu kilka chwil, nawet, jeśli o e-sporcie nie ma się zielonego pojęcia.

Włodek Markowicz jest znany w Internecie przede wszystkim z programu "Lekko Stronniczy", współtworzonego z Karolem Paciorkiem. Tworzą krótkie, kilkuminutowe filmy, w których poruszają wiele istotnych i nieistotnych kwestii. W ich produkcjach nie brakuje anegdot i sporej dawki humoru.Wczoraj (22 maja) Włodek opublikował własnej produkcji film dokumentalny, którego tematem przewodnim był tzw. e-sport, czyli dyscyplina sportu wykorzystująca gry komputerowe jako środowisko do rywalizacji.W filmie wypowiedziały się wybitne i znane postacie ze świata sportów elektronicznych, takie jak:
- Carlos "Ocelote" Rodriques Santiago - jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości e-sportowych. Były gracz światowej klasy drużyny SK Gaming, aktualnie właściciel organizacji e-sportowej Gamers 2. Swego czasu był najpopularniejszym na świecie streamerem gry League of Legends.
- Janusz "Snax" Pogorzelski i Filip "Neo" Kubski - zawodnicy najlepszej polskiej drużyny w Counter Strike: Global Offensive, występujących w barwach organizacji Virtus.Pro. Ich zespół nazywany jest "złotą piątką". Filip reprezentował drużynę od początku jej istnienia, Janusz dołączył na przełomie 2013 i 2014 roku.
- Wojtek "Aster" Komincz - były profesjonalny gracz StarCrafta, reprezentujący organizację Fnatic. Aktualnie pracownik platformy Twitch.TV, specjalizującej się w streamowaniu (przesyłaniu obrazu i dźwięku) gier na żywo.
- Piotr "Izak" Skowyrski - najpopularniejszy w Polsce komentator rozgrywek w Counter Strike.

Mnie osobiście urzekła niesamowita jakość produkcyjna, jak na prywatną produkcję. Bardzo wysoki poziom merytoryczny, zrozumiały dla przeciętnego, niewyspecjalizowanego odbiorcy. Krótko mówiąc: polecam wszystkim, nie tylko sympatykom e-sportu.
Trwa ładowanie komentarzy...